پاورپوینت انرژی خورشیدی

پاورپوینت انرژی خورشیدی

پاورپوینت انرژی خورشیدی

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع انرژی خورشیدی

 در قالب ppt ودر28اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق: 


خورشید چیست؟

  • خورشید یک راکتور هسته‌ای طبیعی بسیار عظیم است. که ماده در آن جا بر اثر همجوشی هسته‌ای به انرژی تبدیل می‌شود و هر روز حدود 350 میلیارد تن از جرمش به تابش تبدیل می‌شود، دمای داخلی آن حدود  15  میلیون درجه سانتیگراد است. انرژیی که بدین ترتیب به شکل نور مرئی ، فرو سرخ و فرابنفش به ما می‌رسد 1 کیلو وات بر متر مربع است. خورشید به توپ بزرگ آتشین شباهت دارد که صد بار بزرگتر از زمین است.

     این ستاره‌ها از گازهای هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است. گازها انفجارهای بزرگی را بوجود می‌آورند و پرتوهای قوی گرما و نور را تولید می‌کنند. این پرتوها از خورشید بسوی زمین می‌آیند در طول راه ، یک سوم آنها در فضا پخش می‌شوند و بقیه بصورت انرژی گرما و نور به زمین می‌رسند. می‌دانیم که سرعت نور 300000 کیلومتر در ثانیه است. از سوی دیگر ، 8 دقیقه طول می‌کشد که نور خورشید به زمین برسد. بنابراین می‌توان فاصله خورشید تا زمین را حساب کرد. در این مسیر طولانی ، مقدار زیادی از نور و گرمای خورشید از دست می‌رود، اما همان اندازه‌ای که به زمین می‌رسد، کافی است تا شرایط مناسبی برای زندگی ما و جانوران و گیاهان بوجود آید .

  • نخستين مشاهده علمي پديده فتوولتاييک در سال 1838 به وسيله جوان نوزده ساله‌اي به نام بکورل (Edmund Becqurel) انجام شد. او مشاهده کرد که در محلول الکتروليت، سلول‌هاي الکتروليتي که شامل فلزات خاصي هستند هنگاميکه در معرض نور قرار مي‌گيرند به مقدار کمي جريان الکتريکي توليد مي‌کنند. اين کشف در جامعه علمي آن زمان تاثيري چندان قوي مانند کشف باتري نداشت. دليل اين امر احتمالا کم بودن مقدار جريان توليدي بوده است.
  • به نظر مي‌رسد که پديده فتوولتاييک بايد بيشتر به وسيله تصادف کشف مي‌شده چون پس از اتفاق ذکر شده، هيچ اتفاق مهمي نيفتاد تا اينکه در سال 1873 اسميت (Willoghby Smith) دريافت که سيم‌هاي سلنيوم وقتي در معرض نور قرار مي‌گيرند، مقاومتشان کم مي‌شود. او قبلا روي روش‌هايي براي شناخت بهتر هادي‌هاي مورد استفاده در خطوط طولاتي تلفن کار کرده بود. اسميت کشف خود را براي جامعه مهندسين تلگراف فرستاد اما کار بر روي فتوولتاييک در اين زمان ادامه پيدا نکرد.

 

 

 

 

 


اینجا هم مشاهده کنید